כל יום שישי בשעות 7:30-8:45

לפרטים והרשמה- שיעורי צ'י-קונג

מהו צ'י-קונג

Qi הינה המילה הסינית לפירוש "כוח החיים".
על פי הרפואה הסינית, צ'י הינו הכוח המצוי בכל הדברים החיים. הדברים החיים מכילים אותו והמוות מתרחש כאשר הצ'י עוזב.
האדם הבריא אינו רק האדם שאינו חולה, בריאות הינה יותר משפע של אנרגיה,  האדם הבריא הינו האדם אשר חי חיים הרמוניים עם חיות ושמחה בסיסית על עצם קיומו.
בריאות נוצרת כאשר הצ'י נקי וזורם במסלולים בקצב ובכמות הנכונה. כמו מים נקיים הזורמים בנהר, אשר מחיים ומניעים דברים.

Kong  פירושו עבודה אנרגטית שמטרתה להביא את כוח החיים ע"י תרגול פיסי ומנטאלי. לימוד כיצד להנחית ולהזרים את הכוח באופן חופשי בתוך הגוף, מה שיתרום לבריאות ולהרמוניה בין הגוף לנפש.

צ'י קונג הינה שיטה הוליסטית של הילינג וריפוי עצמי המשלבת תרגול הגוף ותרגול ה-Mind, הכוללת תנוחות מרפאות, טכניקות נשימה, תנועה ומדיטציה.

הצ'י קונג התפתח לפני כ- 4000-5000 שנה, בסין העתיקה, דרך התבוננות מעמיקה בטבע ובגוף האדם. החכמים הסינים הבינו שהחיים זהים בטבע ובאדם, לכן בריאות ומימוש הפוטנציאל המלא תושג ע"י ההקשבה אל החוץ וההקשבה אל הפנים.

מתרגל הצ'י קונג לומד להשקיט את תודעתו, ובכך נפתחת עבורו האפשרות להקשיב לעצמו ולכוח החיים המצוי בו ובטבע. ככל שהמתאמן מכיר ומבין את החוקיות הזו, הוא לומד לעבוד איתה בדרך נבונה יותר ובכך תחושת החיות וההרמוניה נוכחות יותר בחייו.

כגישה הוליסטית הצ'י קונג מכסה אספקטים רבים הנוגעים לבריאות הגוף, כגון: שיפור טווחי תנועה, חיזוק והגמשת שרירים, טיפול באיברים פנימיים. ובנוסף אספקטים רבים הנוגעים לבריאות הנפש והרוח, כגון: הרפיה, מדיטציה, ריכוז, התבוננות פנימית..

האדם הינו שילוב של גוף ונפש ולכן כשרוצים לשפר, לרפא, ולהתפתח, יש להתייחס למכלול המרכיבים. תרגול צ'י קונג כולל מגוון שיטות: תרגילי גוף, תרגילי אנרגיה ותרגילי מדיטציה, שכל אחת מתייחסת לפן מסוים באדם. כל פן מתייחס גם לדברים האחרים, אך החיבור של הכל יוצר אפקט מקסימאלי.

כל יום שישי בשעות 7:30-8:45

לפרטים והרשמה- שיעורי צ'י-קונג